pozorně čtěte!

Upozorňujeme na šířící se podvodné praktiky některých "tuningových" firem a jednotlivců, kteří také nabízejí zvýšení výkonu motoru prostřednictvím chiptuningu. Slibují provést tuto úpravu během 30 minut nebo 1 hodiny s tím, že přijedou za zákazníkem na domluvené místo (parkoviště, čerpací stanice atd.). Tam se pomocí notebooku připojí na diagnostickou zásuvku vozidla a provedou tzv. "úpravu". Využívajíce neznalosti zákazníků provádějí svoje "úpravy" po diagnostické zásuvce i na vozidlech, kde to technicky naprosto není možné ! (např. u vozidel Audi, SEAT, Škoda a VW před rokem výroby 99/2000). Po skončení zásahu a inkasování částky okamžitě odjíždějí s tím, že efekt chiptuningu se projeví až po ujetí několika desítek či stovek kilometrů. Pokud se vám něco takového stalo/stane, tak jste s určitostí naletěli podvodníkovi - chiptuning na svém voze poznáte okamžitě !!! S případnou reklamací jsou samozřejmě potíže - dotyčný najednou není k zastižení, vymlouvá se či vám přímo do očí tvrdí, že na vašem autě nic nedělal. Naše firma jen v roce 2005 pomáhala 11 lidem, kteří se stali obětí těchto podvodníků !

Pokud si chcete na svém voze nechat provést chiptuning, všimněte si následujících věcí:

  • Reference - jak dlouho existuje vámi zvolená firma na trhu, zda za ní stojí silný zahraniční partner (ověřte si to třeba na jeho www stránkách)
  • Sídlo firmy - zda jde o zavedený servis nebo nějakého kutila v domácí garáži, manipulacím na parkovištích se určitě vyhněte
  • Diagnostika - požadujte provedení diagnostiky motoru před a po úpravě
  • Časová náročnost - v čase kratším než 2 hodiny není možné provést kvalitní úpravu !
  • Záruky - požadujte vystavení záručního listu se všemi údaji a záruku vrácení peněz v případě nespokojenosti
  • Cena - u chiptuningu rozhodně neplatí, že nejlevnější = nejlepší
de_vlajka